Kongreye Kalan Süre:

Konuşmacılar

PROF. DR. ARNOUD ARNTZ
Amsterdam Üniversitesi, Hollanda
Klinik Psikoloji Bölümü
Arnoud Arntz, Hollanda Amsterdam Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji profesörüdür. Araştırmaları özellikle Travma Sonrası Stres Bozukluğu ve kişilik bozukluklarının tedavisi ve psikopatolojisi üzerine yoğunlaşmıştır. Özellikle kompleks psikopatolojilerde değişime yol açabilecek güçlü yöntemler sunan değişim süreçleri ve teknikleriyle, özellikle de imajinal yeniden yazma gibi yaşantısal tekniklerle ilgilenmektedir.

Amsterdam'da daha çok travmatik yaşantıları ve kişilik bozukluğu bulunan hastalarla psikoterapist olarak çalışmaktadır. Dr. Arntz, aynı zamanda ilgili alanın önde gelen süreli yayınlarından olan Davranış Terapisi ve Deneysel Psikiyatri Dergisi'nin de editörüdür. 'Borderline Kişilik Bozukluğu için Şema Terapisi' ve 'Uygulamada Şema Terapisi' gibi ses getiren kitapların da yazarıdır.
• Çalışma grubu-1 (tam gün): Imagery Rescripting (İmajları Yeniden Yazma)
• Çalışma grubu-2 (yarım gün): Şema Terapi
 
 

PROF. DR. DAVID VEALE
Güney Londra ve Maudsley NHS Vakfı
King's College London, Psikiyatri Bölümü, Birleşik Krallık

David Veale, Güney Londra ve Maudsley NHS Vakfı’nda Bilişsel Davranış Terapisi üzerine Danışman Psikiyatristtir ve Psikiyatri, Psikoloji ve Sinirbilim Enstitüsü'nde Konuk Profesördür. Obsesif kompulsif bozukluk, beden dismorfik bozukluğu, kusma fobisi (emetofobi) ve sağlık kaygısı alanlarında uzmanlaşmıştır. Ayrıca uyandırma, ışık tedavisi ve beslenme psikiyatrisi gibi yaklaşımların kullanılmasıyla depresyonun hızlı biçimde tedavi edilebilmesi üzerine çalışmaktadır.

Davranış Terapisi ve Deneysel Psikiyatri Dergisi ve Obsesif Kompulsif ve İlişkili Bozukluklar Dergisi'nin editörüdür. Dr. Veale aynı zamanda 'Obsesif Kompulsif Bozukluğun Üstesinden Gelmek', 'Beden İmajı Sorunlarını ve Beden Dismorfik Bozukluğunu Aşmak' ve 'Sağlık Anksiyetesini Aşmak' isimli alanında ses getiren kitapların da yazarıdır.
• Çalışma grubu-1 (tam gün): Obsesif Kompulsif Bozuklukta BDT
• Çalışma grubu-2 (yarım gün):: Otizm spektrumu bozukluklarda teknolojiyle güçlendirilmiş bütüncül ve çok bileşenli BDT kursu
 
 
PROF. DR. CATHY CRESWELL
Oxford Üniversitesi, İngiltere
Gelişimsel Klinik Psikoloji
Cathy Creswell, Oxford Üniversitesi'nde Gelişimsel Klinik Psikoloji Profesörü ve Fahri Danışman Klinik Psikolog'dur. Çocuklarda ve gençlerde anksiyete bozukluklarının gelişimi ve tedavisine özgü klinik ilgi ve çalışmaları bulunan Creswell’in araştırmaları yaygın olarak gözlenen bu bozukluğa sahip çocuklara erişim ve tedavi sonuçlarının iyileştirilmesine odaklanmaktadır.

On yıl içerisinde Klinik Psikoloji’ye yaptığı üstün katkılarından dolayı İngiliz Psikoloji Topluluğu May Davidson ödülünü alan Creswell, halihazırda NIHR (National Institute for Health Research- Ulusal Sağlık Araştırmaları Enstitüsü) üst düzey araştırmacısıdır (2020-2024).

‘Korkmuş ve endişeli çocuğunuza yardım etmek’, 'Çocuğunuzun korku ve endişelerinin üstesinden gelmek', 'Çocuğunuzun çekingenliğini ve sosyal kaygısını aşmak' gibi ünlü kitaplarının yanısıra klinisyenler için uygulama klavuzu nitelinde olan ‘Kaygılı Çocuklarda Ebeveyn Liderliğinde BDT: Ebeveynlerin Çocuklarına Yardım Etmelerine Yardımcı Olmak’ isimli bir kitabı da bulunmaktadır.
• Çalışma grubu (Tam gün): Çocuk ve Ergenlerde Kaygı Bozuklukları
 
 
DAVID GILLANDERS, DCLINPSY
University of Edinburgh, İngiltere
School of Health in Social Science
Head of Clinical Psychology
David Gillanders, İngiltere Edinburgh Üniversitesi Klinik ve Sağlık Psikolojisi bölümü yürütücülüğünü yapmaktadır. Temel ilgi ve çalışma alanları; kanser ve diğer kronik tıbbi durumlar yaşayan bireylerde psikolojik süreçler ve Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT) ilişkili uygulamalardır. Gillanders’ın halihazırda elliden fazla bilimsel makalesi, İngiltere’nin önde gelen araştırma fonları tarafından desteklenen araştırmaları bulunmaktadır. ACT yaklaşımını temsil eden Bağlamsal Davranışçı Bilimler Derneği (Association for Contextual Behavioral Science, ABD) tarafından ACT eğitimcileri için önerilen süreci (Peer Reviewed Trainer) tamamlamıştır ve ACT terapistliği, eğitim ve süpervizörlüğünü devam ettirmektedir
• Çalışma grubu-1 (tam gün): BDT Terapistleri için ACT
• Çalışma grubu-2 (yarım gün): Kanser Hastalarında ACT Uygulamak
 
 
SATWANT SINGH
Psikoterapilere Ulaşımı Arttırma (PTUA) Servisi Waltham Forest , Birleşik Krallık
Satwant Singh, PhD., İngiliz Davranışçı ve Bilişsel Psikoterapiler Birliği (British Association for Behavioural and Cognitive Psychotherapies, BABCP) tarafından akredite edilmiş bir süpervizör ve eğitimcidir. Ulusal ve uluslararası olarak eğitim ve öğretim gerçekleştirmektedir. Satwant 2001 yılında Doğu Londra’da sağlık ocaklarındaki terapistlerle ilk yenilikçi birinci basamak BDT servisini kurmuştur.

Satwant Singh ruh sağlığı ve bilişsel davranışçı terapiler alanında danışman olarak, aynı zamanda Birleşik Krallık’taki Waltham Forest’ta Psikoterapilere Ulaşımı Arttırma (PTUA) servisinin klinik sorumlusudur. Doktor Singh BABCP tarafından fellow olarak ödüllendirilmiş ve “İstifçilik Bozukluğunun Üstesinden Gelmek” isimli kitabın yazarıdır.
• Çalışma grubu-1 (tam gün): BDT İçinde Mindfullnes Teknikleri
• Çalışma grubu-2 (yarım gün): Biriktirme Toplama Bozukluğu için BDT
 
 
POLLY WAITE
Doçent Dr.
Reading Üniversitesi, Birleşik Krallık
Psikoloji ve Klinik Dil Bilimleri Bölümü
Dr. Polly Waite Birleşik Krallık’taki Reading Üniversitesi Psikoloji ve Klinik Dil Bilimleri Bölümü’nde Doç.Dr. olarak çalışmaktadır. Kendisi bir klinik psikologdur ve önde gelen ilgi alanları Bilişsel Davranışçı Terapiler ve sosyal anksiyete bozukluğu, panik bozukluğu, spesifik fobiler, yaygın anksiyete bozukluğu ve ayrılma anksiyetesi bozukluğu da içeren ergen anksiyete bozukluklarıdır.

Polly, gelişim dönemlerinde anksiyete bozukluklarına sebep olan ve onları sürdüren etmenlere ilişkin anlayışımızı geliştirmek ve ergenlerde tedavilerin etkinliğini arttırmak gibi konularla ilgilenmektedir. “Obsesif Kompülsif Bozukluk ( Çocuk, Ergen ve Ailelerle BDT)” ve “Sana Anksiyeteden Bahsedebilir miyim?: Arkadaşlar, aileler ve profesyoneller için bir rehber” O’nun meşhur kitaplarıdır.
• Çalışma grubu-1 (tam gün): Açıklanacaktır
• Çalışma grubu-2 (yarım gün): Açıklanacaktır
 
 
GREGORIS SIMOS
Doçent Dr.
Eğitim ve Sosyal Politika Bölümü
Makedonya Üniversitesi, Yunanistan
Gregoris Simos, MD, PhD, Yunanistan’da Makedonya Üniversitesi Eğitim ve Sosyal Politika Bölümü’nde çalışmaktadır. Temel çalışma alanları anksiyete bozuklukları için BDT ve BDT’nin genel uygulamaları için kılavuzlar geliştirmektir. “Ankisyete Bozuklukları için BDT: Uygulayıcı Kitabı”, “Bilişsel Davranışçı Terapi: Bölüm 2: Uygulayıcı Klinisyen için bir rehber” ve “Bilişsel Davranışçı Terapi: Bölüm 1: Uygulayıcı Klinisyen için bir rehber” O’nun meşhur kitaplarıdır.
• Çalışma grubu-1 (tam gün): Açıklanacaktır
• Çalışma grubu-2 (yarım gün): Açıklanacaktır